Napriek rastúcej chudobe, predaj áut Lamborghini stúpa

Autor: Alexander Ač | 13.3.2013 o 7:55 | (upravené 13.3.2013 o 8:16) Karma článku: 6,80 | Prečítané:  1191x

Je zrejmé, že so súčasným fingovaním, pardon fungovaním ekonomiky čosi nie je v poriadku. Počet nezamestnaných a ľudí odkázaných na nejakú formu materiálnej podpory v USA aj Európe narastá. Narastá však zároveň aj predaj luxusných značiek automobilov. Ako dlho to môže fungovať?

Nemusíte byť geniálni, aby vám bolo zrejmé, že súčasná ekonomická situácia nie je udržateľná. Posúďte nasledujúcu informáciu, podľa AP:

"Podľa Lamborghini vzrástol za minulý rok predaj športových automobilov o 30 % na 2083 kusov, ale zostal nižší oproti predkrízovému obdobiu. Podľa vlastníka spoločnosti VolksWagen predaj vzrástol v USA o 50 %, a v Európe o 34 % napriek finančnej kríze."

Obávam sa, že nárast predaja luxusných značiek nielen v prípade Lamorghini neexistuje napriek, ale vďaka súčasnej kríze. Vysvetlenie toho, prečo je to tak, by si vyžadovalo dlhší text, ale v skratke je nasledovné:

Rastúce zadlžovanie ---> rastúce zisky pre veriteľov (banky) ---> rastúce majetkové rozdiely ---> snaha udržať súčasný režim ---> pokračovanie nastúpených trendov.

Jednoducho snaha (vlád) udržať režim (systém), ktorý sme mali posledných niekoľko desaťročí, vedie k pokračovaniu negatívnych trendov, ktoré k finančnej kríze viedli v prvom rade. Riešenie je odpustenie dostatočného množstva dlhu a opustenie politiky záchraňovania veľkých finančných inštitúcií.

Dlh NErovná sa bohatstvo.

O tom, že je situácia v súvislosti s nerovnomerným rozdelením majetku desivá, by vás malo presvedčiť nasledujúce video:

1 % najbohatších ľudí vlastní 40 % všetkého majetku v USA....

Ale to je v poriadku. Nakoniec, môžete sa pokochať obrázkami na luxusné Lamborghini:


Zdroj: ZeroHedge.

A na záver video, prečo sa Európa bojí "klauna", "populistu" a "amatéra", Taliana Beppe Grilla:

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Británia zatvára hranice, podmienky pre Slovákov už nebudú také dobré

Británia pristúpila k referendu o brexite, pretože sa domácim nepozdávalo vyplácanie vysokých sociálnych dávok cudzincom.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.


Už ste čítali?