Masový vrah Breivik je (aj) klimaskeptik

Autor: Alexander Ač | 27.7.2011 o 8:47 | (upravené 27.7.2011 o 12:06) Karma článku: 7,07 | Prečítané:  2220x

Obrovská tragádia postihla celé Nórsko, keď 32-ročný Nór usmrtil strelbou 68 ľudí a ďalších niekoľko ťažko zranil. Ide o nepredstaviteľnú tragédiu a čosi vypovedá o dnešnej spoločnosti. Bez zaujímavosti nie je ani skutočnosť, že tento človek, ktorý "neznáša moslimov a ľavičiarov", je zároveň aj presvedčený klimaskeptik.

Profesor Ugo Bardi na svojom blogu "Cassandra's Legacy" zistil o Breivikovi nasledovné:

"Som ešte viac zmätený zistením, že niektoré odstavce Breivikovho "manifestu" opisujú klimatickú zmenu ako marxistický podvod s použitím celej plejády mýtov, ktoré obklopujú klimatickú zmenu, od aféry "climategate" až po prejavy Christophera Moncktona. Viete, je ľahké nájsť podobné tvrdenia na internete. Vždy som si myslel, že podobní ľudia sú neškodní."

Aj ja. Argument, že klimatická zmena je konšpirácia marxistov/komunistov/ekoteroristov atď. je obzvlášť obľúbený v extrémne pravicových kruhoch a tiež v kruhoch extrémistických zástancov "dokonalosti voľného trhu" (ideológia ekonómov ako napr. Hayek či Milton Friedman)

A bez zaujímavosti nie je ani ďalšia skutočnosť. Obľúbený americký komentátor Glenn Beck je tiež hlasitý a známy klimaskeptik, ktorý donedávna pôsobil vo Fox News a ktoré je súčasťou impéria Rupperta Murdocha

- ďalšieho klimaskeptika, mediálneho magnáta, miliardára, ktorý mimochodom mohol mať priamo či nepriamo podľa niektorých správ prsty v ukradnutí e-mailov klimatológov pred konferenciou v Kodani a následne jeho médiá rozmazávali "aféru" climategate -

prirovnal tábor, kde Breivik spáchal svoj čin:

"k nacistickej mládežníckej organizácii Hitlerjugend."

Škoda, že Beck si "nespomenul" aj na ďalšie klimaskeptické sympatie k tomuto šialencovi.

Britské listy ďalej informujú, že Beck svoj postoj:

"Zdôvodnil tým, že deti nemajú byť politicky ovplyvňované. Ako ale zistil deník Telegraph, letné tábory pre deti usporiadavané Projektom 9/12, ktorý Beck podporuje, zahŕňajú konzervatívnu nacionalistickú indoktrináciu a letné školy usporiadavané hnutím Tea Party robia to isté, počínajúc deťmi do veku 8 rokov."

Ďalší klimaskeptik Luboš Motl (ktorého rád cituje senátor James Inhofe) o Breivikovi napísal:

"Ale tiež hovorí veľa vecí, s ktorými súhlasím. Cituje názory našeho prezidenta Václava Klausa o EÚ; odporúča prejavy Lorda Moncktona, vysvetľuje, že environmentalizmus a globálne otepľovanie nie sú o podnebí, ale o novom usporiadaní sveta, a tak ďalej."

Prečo sa potom Lubošovi Motlovi nezdá, že ide o pravicovo orientovaného človeka? - OPRAVA!! - Luboš Motl súhlasí, že Brejvik JE pravičiar.

Menej prominentne, ale tiež nie bez zaujímavostí, Motl (mimochodom zástanca voľného trhu a žiadnych regulácií), odľadom aféry Jamesa Lee svoj blog nazvall:

"Zastrelený environmentalista v TV: vďaka bohu"

A článok pokračuje:

"James Lee bol typický environmentalista. Jeho názory boli nerozlíšiteľné od tých, ako je napr. Alexander Ač a miliónov iných..."

Čo dodať na záver? Asi len...:

"Myšlienky nie sú bez následkov" -- Donald Rumsfeld.

(citované z knihy "Šoková doktrína - vzostup kalamitného kapitalizmu" od Naomi Kleinovej)

 

UPDATE:

"Celé dny teď slýcháme zprávy týkající se tragické události v Norsku. Zatím je nyní v Africkém rohu kvůli klimatickým změnám, válce a neoliberální ekonomice a dalším faktorům až 12 milionů lidí akutně ohroženo hladomorem,přestože o této hrozbě opakovaně informují mezinárodní organizace a tamní pozorovatelé. Podle údajů OSN zemřely již desítky tisíc lidí a přinejmenším půl milionu dětí čelí smrti hladem, jak referuje UNICEF."

-- píše Daniel Veselý na Britských listoch. Absolútny súhlas. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.


Už ste čítali?