Klimatológovia ohrozujú výdobytky priemyselnej revolúcie

Autor: Alexander Ač | 25.3.2013 o 9:00 | Karma článku: 5,37 | Prečítané:  829x

Ak sa vám zdá, že debata medzi klimatológmi a klimaskeptikmi je nekonečná, máte pravdu. Možno máte pravdu aj v tom, ak si myslíte, že je zbytočná. Mýlite sa však v tom, ak si myslíte, že je nudná. Nasledujúca krátka ukážka z tejto diskusie vám ukáže, prečo. Čítajte pozorne!

Najprv krátko k slovu panika. Ak máte pocit, že ohľadom klimatickej zmeny "panikária" iba pomätení ekoteroristi a ľudia združení okolo hnutia Greenpeace, ste na omyle:

Schellnhuber_2008.png

Článok profesora Hansa Joachima Schellnhubera z Postupimského ústavu pre výskum dopadov zmien podnebia uverejnený v roku 2008 v časopise PNAS. Článok je stručný komentár k článku profesora V. Ramanathana o tom, že aj keď by ľudstvo stabilizovalo koncentrácie skleníkových plynov na úrovni z roku 2005 (čo sa nestalo), tak by globálne teploty vzrástli o viac ako 2 °C oproti obdobiu pred priemyselnou revolúciou.

A teraz k diskusii medzi klimatológmi (resp. presnejšie ľuďmi, ktorí upozorňujú na potrebu znižovať emisie skleníkových plynov) a klimaskeptikmi (resp. presnejšie ľuďmi, ktorí nepovažujú rast koncentrácie skleníkových plynov za problém):

AA: Luboš, "panika okolo klimatickej zmeny je iracionálny a nemorálny sociálny výmysel...". Prečo presne je to iracionálne a nemorálne, keď sa zakladá na viac ako 100 rokoch vedeckého výskumu a princípe predbežnej opatrnosti?

LM: Alexander: kľúčový prívlastok v mojej vete bolo slovo "sociálny" - je to sociálny výmysel, nie vedecká teória, a jeho cieľom je premeniť spoločnosť a priniesť výhody tým, ktorý presadzujú túto idiociu.

Ako vedecká teória, je to úplná blbosť. Neexistuje žiadny náznak vedeckého dôkazu, že by sa podnebie mohlo v budúcnosti realisticky zmeniť škodlivým spôsobom na globálnej úrovni v kratšom časovom horizonte ako tisíc rokov, kde postupne zohrávajú význam doby ľadové.

Je nemorálne pre ľudí ako si ty klamať všetkých ostatných. Je nemorálne pre ľudí ako si ty dostávať plat za tieto klamstvá a rádoby vedecký výskum, ktorý nie je ani vedecký, ani výskum. Je pre teba nemorálne ohrozovať priemyselnú revolúciu, ktorá sa buduje 500 rokov. Je pre teba nemorálne podporovať politické tlaky, ktoré môžu zabrániť chudobným ľuďom a chudobným národom používať fosílne palivá, najzmysluplnejší a najlacnejši zdroj, ktorý rozhoduje, či ich život naberie ľudskú alebo mizernú cestu smerom k predšasnej smrti.

Je pre teba nemorálne kontaminovať Internet celkovo a môj blog obzvlášť so svojim nečestným a pseudovedeckým tliachaním  a zneužívať skutočnosť, že hardcoroví podvodníci a klamári [napr. Michael Mann, Phil Jones, James Hansen a pod - pozn. AA] nie sú dostatočne rýchlo popravení. Je od teba pokrytecké používať všetky výdobytky modernej technológie vrátane Internetu a spaľovacieho motora, aj keď proti všetkým týmto veciam protestuješ iba povrchne.

Je pre teba neetické širiť všetky tieto strachuplné klamstvá deťom, ktoré nemôžu rozpoznať, že si opovrhnutiahodný, nedôveryhodný, sobecký, klamajúci bastard, ktorý nemôže spať vďaka všetkým tým strašidelným nezmyslom, ktoré všade šíri.

Toto boli iba príklady dôvodov, prečo sú ľudia ako ty nemorálni bastardi.

Upútavka k filmu o lobby sponzorovanej ropnými spoločnosťami, trailer tu:

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?