Egypt hlási desiatky mŕtvych

Autor: Alexander Ač | 14.8.2013 o 15:22 | (upravené 16.8.2013 o 7:50) Karma článku: 6,67 | Prečítané:  1102x

Dnes je v Egypte horúco. A bude ešte teplejšie, bez narážky na klimatickú zmenu. Ako sa to hovorí, keď zomierajú ľudia jednotlivo, je to tragédia. Keď zomierajú po tisícoch či státisícoch, je to štatistika. Keď budú umierať po miliónoch, ako to budeme nazývať? Nevyhnutnosť?

Jeden z horších scenárov, ako nie rovno ten najhorší, sa začal realizovať, keď armáda násilím odstavila prezidenta Mursího. Dnes sa podujala armáda rozohnať tábory muslimského Bratstva, Russia Today popisuje situáciu ako vojnovú zónu:

Ďalšie odkazy a videá môžete nájsť na RT, BBC, či Guardiane:

.

.

Podľa "oficiálnych" údajov je zatiaľ 15 mŕtvych (viď ale foto nižšie), agentúra AFP hovorí i čísle 43. Podľa členov Bratstva je mŕtvych viac ako 2000 ľudí.

Aj takto dnes vyzerali ulice Káhiry:

.

"If you don't fight for what you love, don't cry for what you loose."

A len na tejto jedinej fotografii je 42 mŕtvych, čo sa blíži odhadom AFP a odporuje oficiálnym údajom:

48_mrtvych.png

Takto to obvykle končí, keď sa ľudia nestarajú o svoju budúcnosť. Momentálne sa o ňu nestará bohužiaľ takmer nikto na svete (tým myslím menej ako 95-99 % svetovej populácie).

Len od začiatku júla je počet mŕtvych 418 (Guardian). Ako som už spomínal v minulých blogoch s témou Egypta, ide len o začiatok trendu, ktorý bude mať rastúcu tendenciu, čo sa týka počtu mŕtvych a prebiehajúceho násilia.

Väčšina ľudí bude túto situáciu vnímať izolovane bez spojitosti s vlastným správaním, a "viniť" bude len a práve Egypťanov, že si za to môžu sami. Hlavný dôvod je ten, aby mohli pokračovať v správaní ako doteraz. Rozumej, konzumovat ako doteraz.

Skutočnosť je však taká, že za (nielen) situáciu v Egypte sme určitým podielom spoluzodpovední my všetci, či už i to uvedomujeme, alebo nie.

UPDATE: A tu je úryvok reakcie blogera, ktorý názorne vysvetľuje, prečo sa svet nachádza v takom stave, akom sa nachádza:

"Kedysi som si myslel, že odpornejší zjav medzi blogermi, než si ty, hádam ani nejestvuje. Ale mýlil som sa. Ty vôbec nie si taký. Nadhodnotil som ťa. Si obyčajná attention whore a prázdna, amorálna nula."

UPDATE 2: Eduard Chmelár ma upozornil, že v uliciach "udržuje poriadok" NIE armáda, ale POLÍCIA. Za túto dezinformáciu sa dodatočne ospravedlňujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Everest bude ešte ťažší. Čakanie v zápche môže horolezcov stáť život

Hillaryho výšvih – poslednú veľkú prekážku pri výstupe zničilo zemetrasenie.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.


Už ste čítali?